5.09.2022 ETAs for Youngster

Z satysfakcją pragniemy poinformować, iż od roku szkolnego 2022/23 w naszej szkole będzie realizowany projekt pn. “English Teaching Activities  for Youngster” (ETAs for Youngster).
Program ten jest adresowany do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych a jego celem - rozwój kompetencji językowych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich.

“ETAs for Youngster” jest kombinacją programów English Teaching oraz Youngster dającą możliwość jednoczesnej realizacji w szkole podstawowej dwóch równoległych projektów językowych w klasie 7 oraz w klasie 8.

Za realizację części projektowej “English Teaching Activities” w klasie 7 odpowiada Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida natomiast Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest odpowiedzialna za program Youngster w klasie 8.

Realizacja projektu “ETAs for Youngster” nie nakłada na gminę żadnych zobowiązań finansowych. Efektem realizacji projektu będzie niewątpliwie wzrost umiejętności językowych uczniów co przełoży się na wynik egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej.

Koordynatorami projektu są p.Dyrektor Beata Krzos oraz p.Bożena Wintmiller.