
Dnia 18.06.2024 r., podczas obchodów 232. rocznicy Bitwy pod Dubienką w trakcie
których miał miejsce finał konkursów organizowanych przez szkołę: “Tadeusz Kościuszko –
życie i czyny” kategoria plakat oraz „Tadeusz Kościuszko – życie i czyny” kategoria
prezentacja multimedialna miała miejsce prezentacja rezultatów projektu pt. Bom dia
Portugal! Mobilność uczniów Szkoły Podstawowej w Dubience realizowanego w ramach
programu Erasmus+ (KA122-SCH) nr projektu 2023-1-PL01-KA122-SCH-000144945.
W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście powiatu chełmskiego i lubelskiego,
lokalna społeczność, uczniowie, rodzice, nauczyciele, wychowawcy i pozostali pracownicy
szkoły. W trakcie imprezy p. Dyrektor Beata Krzos oraz uczestnicy projektu Erasmus+
zarówno uczniowie jak i nauczyciele dzielili się doświadczeniami zdobytymi w czasie
wyjazdu edukacyjnego do Portugalii.
Aktywność miała na celu promowanie międzynarodowej mobilności uczniów poprzez
powyższy program, nabytych nowych doświadczeń kulturowych i edukacyjnych. Przekazywanie
informacji o tym projekcie i jego rezultatach miało na celu zwiększenie świadomości o możliwościach
oferowanych przez program Erasmus+ oraz podkreślenie europejskiego wymiaru edukacyjnego
projektu. Dzięki temu, większa liczba osób mogłaby zainteresować się podobnymi inicjatywami,
promowania idei międzynarodowej współpracy edukacyjnej wśród uczniów, nauczycieli, lokalnej
społeczności oraz zaproszonych gości.