Spotkanie podsumowujące projekt "Bom dia Portugal! Mobilność uczniów Szkoły Podstawowej w Dubience" - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

   Dnia 21.06.2024 r., podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2023/24, odbyło
się spotkanie podsumowujące projekt "Bom dia Portugal! Mobilność uczniów Szkoły
Podstawowej w Dubience" realizowanego w ramach programu Erasmus+ (KA122-SCH).W
wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, lokalna społeczność: uczniowie, rodzice,
nauczyciele, wychowawcy i pozostali pracownicy szkoły.

Celem spotkania było przedstawienie korzyści wynikających z mobilności uczniów. Dyrektor
Szkoły p. Beata Krzos, omówiła efekty projektu u uczniów, takie jak: wzrost kluczowych
kompetencji cyfrowych i językowych, rozwój kompetencji miękkich, wzmocnienie poczucia
własnej wartości, umiejętność pracy w międzynarodowych zespołach oraz zwiększenie
świadomości różnorodności kulturowej. Pani Dyrektor zaznaczyła również, że projekt
podniósł kompetencje nauczycieli, wprowadzając nowoczesne metody nauczania i
poszerzając międzynarodowy wymiar edukacji.
W trakcie spotkania podkreślono wsparcie UE, co zwiększyło świadomość możliwości
oferowanych przez program Erasmus+ i zainteresowanie przyszłymi działaniami.