30.11.2023 Drużynowy Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Dnia 30 listopada br. 50 uczniów naszej szkoły wzięło udział w drużynowym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Celem konkursu było:
- poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu historii, geografii, kultury i tradycji Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej,
- rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego,

- zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego,
- kształtowanie tolerancji i szacunku do dziedzictwa kulturowego innych narodów,
- stworzenie uczniom możliwości zaistnienia na forum międzyszkolnym.

Najlepszą znajomością historii, geografii, literatury i kultury Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej wykazały się drużyny w składzie się:
1. Ex aequo:
- Antonina Sitarczuk, Maja Makolągwa, Klaudia Kowal, Mikołaj Głowacki
- Oliwia Kozińska, Alan Stocki, Emilia Oluf, Laura Drzewska
2. Emilia Celeban, Nikodem Starzykowski, Miłosz Turewicz, Kacper Kowalczuk
Klasy IV –VIII
1. Antonina Sitarczuk, Jacek Ciszewski, Rafał Makowski, Mateusz Mackiewicz
2. Ex aequo:
- Weronika Dumin, Izabela Słomiak, Wiktoria Gilewicz, Sandra Słowianek
- Wiktoria Starzykowska, Patrycja Zielińska, Maria Kluziak, Krystian Dumin

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a wygranym zwycięstwa!

Zapraszamy już do kolejnej edycji za rok.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22.12.2023 r.

Dziękujemy Fundacji "Dla Dubienki", firmie STOFARM  oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Dubience za ufundowanie nagród.